OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » Aktuálně » Minipřípravka-Memoriál Josefa Součka

Minipřípravka: Memoriál Josefa Součka

Dva týmy minipřípravky Malšovy Lhoty se za krásného počasí 9. června účastnili turnaje Okresního fotbalového svazu Hradec Králové Memoriálu Josefa součka. Ve velké konkurenci 14 družstev naši borci ukázali, že se fotbalově rozhodně neztratí.

Naše A družstvo prokázalo, že je fotbalově velmi vyzrálé. V základní skupině porazilo Fotbalovou školičku FC HK 3:1, v dalším zápase pak při hře na jednu branku nedokázlo vstřelit jediný gól hradecké Slavii. V posledním zápase, který patřil k nejpodařenějším v turnaji pak prohrálo 1:3 se Stěřerami. V tomto zápase naši borci ukázali, že na tréninku získali řadu fotbalových dovedností, které umí prodat i v tréninku. Soupeř hrál na dlouhé balony, zatímco my jsme se snažili především hrát fotbal a moc se nám to dařilo.

V další části jsme pak hráli o 4 – 6 místo. V prvním zápase skupiny o pořadí jsme narazili na Třebeš. Ta má silně fyzické pojetí hry. Třebeš neukázala fotbalovost, ale především sílu a rychlost. Bohužel v tomto zápase jsme padli 1:3. Poslední zápas jsme pak sehráli s FC HK bílá. Kluci z FC nám ukázali, jak se hraje fotbal. Od začátku nám dělal problém jejich pohyb, když jsme začali o balony bojovat hra se vyrovnala. Skóre zápasu však bylo jednoznačné 1:8. Z tohoto utkání však pro nás plyne poučení do dalšího tréninku: pohyb s balonem i bez něj.

Druhý tým tvořila především děvčata a mladší borci. Musím říci, že v základní skupině ukázali, že se rozhodně neztratí a že umí prodat dovednosti z tréninku. Prní zápas, který jsme se Stěžerami byl z naší strany velmi kvalitně sehraný. Výborně hráli všechny děti. Za zmínku však stojí 2 akce našich nejmladších, ať to byl Tomášek nebo později Dominik, kteří dokázali vybojovat balon a po kličce se uvolnit tak, že šli sami na branku, oba shodně nastřelili „jen“ tyčku. Díky tomu jsme zápas prohráli 0:2.

Ve druhém zápase jsme se utkali s borci z Chlumce nad Cidlinou. Byli to především kluci ročníku 2012 a tak byli o poznání rychlejší než naši borci. Nicméně jsme se nebáli pracovat s balonem a dobře jsme bránili. I když se nám nepodařilo vstřelit branku, podali jsme rozhodně sympatický výkon.

V dalším utkání nás vyzvaly holky z Třebše. Troufám si tvrdit, že zde jsme byli fotbalovějším týmem. Pracovali jsme s balonem, nesnažili se pouze nakopávat a utéct, ale k vidění byla spousta kliček. Opět trochu smolně jsme prohráli 2:3.

Dalším soupeřem pak bylo FC HK, které bylo nad naše možnosti a dávalo nám poněkud zabrat. Tým FC ukázal, že je fotbalově zcela jinde. Přesto se v soubojích 1 na 1 nezbratily naše holky i Martin, který se dětem z FC vyrovnal i fyzicky. Bojovnost v tomto zápase prokázal i Bertík.

V souboji o umístění jsme vyzvali Fotbalovou školičku FC ve dvou zápasech. Soupeř byl v těchto zápasech lepší a porazil nás 2x s celkovým skóre 0:9. Přesto musíme být herně s výkonem B týmu spokojeni. Starší děti ukázaly, že umí a ty mladší, že se práce s balonem nebojí a jsou velkým příslibem do budocna.

Děkujeme všem rodičům, kteří přišly podpořit své děti. Velice si vážíme toho, že jsme mohli postavit 2 nejpočetnější týmy turnaje.

Malšova Lhota A: Filip, Vojta, Dáda, Marko, Maritn H., Nicolas, Tonda, Ernest, Lucka.

Malšova Lhota B: Nela, Sofie, Andrea, Martin B., Dominik K., Dominik, Matěj, Bertík, Marek, Tomáš.