OK

Úvodní stránka » Historie klubu

Historie klubu

TJ Sokol Malšova Lhota vstoupil do světa kopané roku 1954. Ve vesnici patřící pod město Hradec Králové se začala hrát okresní soutěž. Tým od svého vzniku sílil a své kvality prokazoval každým rokem, když se mu dařilo vyhrávat a postupovat vzhůru. Tato spanilá jízda se zastavila až v divizi. S těmito úspěchy vzniklo v areálu fotbalového hřiště také sociální zázemí s šatnami a společenskou místností. Mužstvo se dlouhá léta drželo na úrovni krajského přeboru. Mládežnická mužstva hrála v popředí okresních přeborů. V areálu hřiště také vznikla dvě antuková hřiště, kde se dnes hrají okresní soutěže v nohejbalu. Travnatá plocha vždy patřila k těm nejlepším v okrese, k dispozici je i travnaté tréninkové hřiště na velmi dobré úrovni. V současné době mužstvo mužů hraje III. třídu okresu Hradec Králové, což je vzhledem k minulosti smutný výsledek kopané v Malšově Lhotě.

V sezoně 2011/2012 byla obnovena cílená práce s nejmenšími dětmi. Z počátečního stavu 4 přihlášených 5 - 7 letých a týmu družstva mladších žáků v počtu 10 dětí máme nyní cca 70 dětí a mládežníků.

V sezoně 2014/2015 hrálo mužstvů mužů III. třídu hradeckého okresu, starší žáci dorostli do dorostenců, kdy ve spojeném týmu Malšova Lhota - Třebeš "B" hráli krajskou soutěž dorostu a nově bylo založeno družstvo minipřípravky a mladších žáků. Členská základna přerostla 100 lidí, převážnou většinu začínají tvořit děti a mládež.

Od sezony 2015/2016 hrají v Malšově Lhotě družstva:

• Muži - III. třída
  • Mladší žáci - okresní přebor
  • Starší elévové - okresní přebor
  • Mladší přípravka "A" - okresní přebor
  • Mladší přípravka "B" (minipřípravka) - okresní přebor

Cílem stávajícího vedení klubu je udržet činnost družstva mužů, výhledově s postupem zpět minimálně do okresního přeboru. Za tímto cílem je nyní budována silná mládežnická základna, která umožní stavět budoucí družstvo mužů především na vlastních odchovancích.

Nejslavnější hráči historie: Macek Zdeněk (ligový hráč Spartaku Hradec Králové), Klíma Jan (ligový hráč Spartaku Hradec Králové), Dolana Jiří (ligový hráč ledního hokeje a reprezentant ČSSR)