OK

Úvodní stránka » Muži "A" » Reportáže ze zápasů 2015/2016 » 7. kolo: Malšova Lhota vs. Roudnice "B" 5:0 (3:0)

JAKO   III. třída - 7. kolo

TJ Sokol Malšova Lhota - SK Roudnice "B" 5 : 0 (3 : 0)

Rozhodčí:              ŠMOLKA – Marek (Malšova Lhota) ­– Laik (Roudnice)

Malšova Lhota:      Křičenský –  Radoň (73. Folvarský), Jarkovský, Ďurech (68. Janata), Pavel Soukup – Šimek, Petr Soukup (81. Podzimek), Hladík, Volf – L. Kekelák, Voltr (64. Petřík)

Karty:                           ŽK 1 : 0 (Petr Soukup)                          ČK 0 : 0                                  PK 0 : 0

Branky:                 2x KEKELÁK L. (37. a 80.), 19. ŠIMEK, 33. HLADÍK, 52. SOUKUP Petr

Komentář:     První poločas jsme zahájili aktivně, brzy jsme si vytvořili převahu, ale, jak už se stává pravidlem bez efektivního zakončení. Nepřesné střely Petra Soukupa nebo L. Kekeláka toho byly potvrzením. Vedení nám nakonec zařídil v 19. min. po rohovém kopu, střelec posledních tří zápasů  ŠIMEK hlavičkou, která měla být údajně přihrávkou 1 : 0. Poté jsme nedokázali dotáhnout několik brejkových situací. To hosté po chybách ve středu obrany šli do nebezpečných brejků, které včasným vyběhnutím a razantními zákroky zlikvidoval brankář Křičenský. Ve 33. min. utekl obraně hostí po levé straně L. Kekelák, který  ostrým centrem našel nabíhajícího HLADÍKA a ten s přehledem doklepl míč do sítě 2 : 0. Ve 37. min. bylo ještě veseleji, to L. KEKELÁK se z půlky hřiště odhodlal k sólu, které zakončil přesnou křížnou střelou na zadní tyč 3 : 0. Hosté o sobě dali vědět ještě ve 44. min., kdy Křičenský musel jít na zem a zlikvidovat nebezpečnou střelu hostí a udržel tak čisté poločasové konto. Druhý poločas jsme zahájili opět aktivně. Okamžitě jsme převzali iniciativu a výsledkem byla v 50. min. 100% šance Pavla Soukupa, ale bez efektu. To v 52. min. předvedl své tradiční sólíčko Petr SOUKUP, které tentokrát zakončil přesnou střelou k tyči marně zasahujícího brankáře hostí 4 : 0.  Následně se hra odvíjela spíše ve středu s množstvím osobních soubojů. Hosté se snažili o snížení, ale naše obrana pracovala spolehlivě. Skoré zápasu uzavřel v 80. min. po sólu Petra Soukupa a jeho nezištné přihrávce střelou do prázdné branky L. KEKELÁK 5 : 0. V závěru zápasu jsme dobře kombinovali, kontrolovali míč a tím jsme hosty k ničemu prakticky nepustili. Naopak, skoré mohli navýšit střídající Petřík resp. Podzimek, kteří se nedokázali trefit z malého vápna do odkryté branky hostí...

Jsem rád, že v prvním ze čtyřech domácích zápasů jsme potvrdili výkonnost a výsledkově navázali na předchozí  zápasy. Naše vítězství bylo naprosto zasloužené, nebojím se konstatovat, že pro hosty ještě stravitelné. Bohužel stále bojujeme s klidem při zakončování vytvořených šancí nebo s nepřesností finálních přihrávek. Mrzí i to, že pod dojmem výsledku jsme vypadli ve druhém poločase z tempa, přestali kombinovat, více jsme sólovali a věnovali se diskuzím se soupeřem. Na druhou stranu musím vyzdvihnout řešení obranných situací, když po druhé v řadě na domácí půdě jsme udrželi čisté konto. Je potřeba na výkony opět navázat při dalších domácích zápasech, kdy nejprve v poháru GIST přivítáme ve středu od 16:30 hod. Slavii HK"B" a následně v mistrovském utkání v sobotu, kdy od 16:30 hod. hostíme Nové Město nad Cidlinou...