OK

Úvodní stránka » Muži "A" » Reportáže ze zápasů 2013/2014 » 19.kolo Malšova Lhota - Prasek 4:0 (3:0)

uTAX III. třída - 19. kolo

TJ Sokol Malšova Lhota - TJ Jiskra Prasek 4 : 0 (3 : 0)

Rozhodčí: LUDVÍK – Bitarovec – Marek(laik)

Malšova Lhota: Křičenský – Moder, Němec, Rűcker, Ďurech – Kotík (62. Folvarský), Soukup Pe. (73. Hladík), Kašpar (77. Janata), Soukup Pa. – Baják (62. Filipi), Kekelák L.

Prasek: Šuhájek - Vyhleďal, Pokorný (62. Ploc), Soukup, Pražák - Štefan, Štayr, Janáček, Fof- Hrubý, Tichý

Karty: 0 : 2 ČK 0 : 0 PK 0 : 0

Branky: 7.min. Kekelák, 2x Petr SOUKUP (20. a 58.min.), 39.min. Baják

Průběh: Hosté vstoupili do utkání sebevědomě. Okamžitě po výkopu ohrozili branku domácích, nejprve z rohového kopu, následně z trestného kopu z hranice šestnáctky, bohužel pro ně bez efektu. Domácí se probrali a nastěhovali se na polovinu hostí. V krátkém časovém intervalu zahrávali dva rohové kopy, ale rovněž bez efektu. Až přišla 7.min., kdy centr Modera přesnou hlavičkou umístil do sítě KEKELÁK 1 : 0. Hosté se ze šoku brzo oklepali a nadále byli aktivní, ale obrana domácích pracovala spolehlivě. Domácí podnikali rychlé protiútoky do otevřené obrany hostí a ve 20.min. střela Petra SOUKUPA z 20m zapadla do sítě 2 : 0. Poté hru jednoznačně ovládli domácí, ale dlouho bez efektu. Ve 39.min. Kašpar zahrával trestný kop, jeho centr zužitkoval hlavou Kekelák, brankář míč stačil jen vyrazit a dobíhající levonohý BAJÁK míč pravou nohou poslal nekompromisně do sítě 3 : 0. V samém závěru prvního poločasu hosté využili zaváhání domácích v rozehrávce a brankář Křičenský včasným vyběhnutím zabránil snížení. Po střetu musel být ošetřován. Do druhého poločasu vstoupili aktivně tentokrát domácí, v 50.min. mohl zvýšit vedení domácích Němec, ale jeho hlavička po rohovém kopu Kotíka jen těsně minula branku hostí. V 53.min. se z levé strany do šestnáctky hostí probil Kekelák, bohužel branku hostí přestřelil. Úspěšný byl v 58.min. Petr SOUKUP, který přesnou přízemní střelou z dobrých 30m zaskočil hostujícího brankáře 4 : 0. Domácí viditelně ubrali, ale hosté se prakticky na dostřel branky domácích vůbec nedostali. Za zmínku stojí jen dvě situace. První se zrodila v 78.min., kdy po obléhání branky hostů střelu Modera stačili obránci těsně před brankovou čarou vykopnout, při druhé se v 89.min. vyznamenal domácí Křičenský, který utěšenou střelu hostujícího hráče bravurním zákrokem vyrazil na rohový kop. Po jeho rozehrání, rozhodčí zápas ukončil....

Komentář: Před výjezdem na dva venkovní zápasy jsme chtěli v domácím prostředí potvrdit tři body z Kobylic. Bylo vidět, že hosté, kteří bojují o záchranu, chtěli u nás uspět. Díky dobré hře podpořené kombinacemi, zejména v prvním poločase, hosté nakonec odešli s prázdnou. Opět to byl kolektivní výkon, ale tentokrát bych rád vyzdvihl výkony dvou hráčů, a to Křičenského a Ďurecha. Náš "Křída", který nakonec zápas dochytal se sebezapřením, tak získal svoji již čtvrtou nulu. Můžeme litovat jen polevení a ztráty koncentrace v druhé polovině druhého poločasu, kdy bylo již o výsledku rozhodnuto. Naše vítězství bylo naprosto zasloužené. Myslím si, že na oba venkovní zápasy, nejprve s Třebší"B" a poté s Vysokou"B" můžeme odjet s otevřeným hledím a patřičným sebevědomím...