OK

Úvodní stránka » Muži "A" » Reportáže ze zápasů 2015/2016 » 17. kolo: Malšova Lhota vs. Neděliště 2:1 (0:1)

JAKO III. třída - 17. kolo

TJ Sokol Malšova Lhota - SK Neděliště 2 : 1 (0 : 1)

Rozhodčí: DOUBRAVA – Šmolka – Podhajský

Malšova Lhota: Křičenský –  Šimek, Jarkovský, Hladík, Pavel Soukup – Svoboda (73. Zoček), Voltr (46. Blecha), Petr Soukup, Baják – Kekelák (89. Petřík), Kotík (73. Podzimek)

Karty: ŽK 0 : 1(Voňka) ČK 0 : 0 PK 0 : 0

Branky:  54. KEKELÁK, 79. PODZIMEK – 33. Matyásko

Komentář:  Po oboustranném nezáživném úvodu to byli hosté, kteří převzali iniciativu a více zaměstnávali naší obranu, zejména zahráváním rohových kopů. Naštěstí naše obrana  pracovala spolehlivě a s nebezpečnými situacemi se dokázala vypořádat. Hosté nadále byli aktivní, naopak my hráli nepřesně, hodně míčů jsme ztráceli ve středu hřiště a nakopávané míče se stávali snadnou kořistí obrány hostí. Hosté aktivitu zužitkovali v 33. min., kdy po naší váhající rozehrávce u rohového praporku vhazovali míč z autu. Na následný centr si naběhl nikým neatakován hostující Matyásko, který hlavou nedal Křičenskému šanci 0 : 1. V dalším průběhu jsme se snažili o vyrovnání, ale naše akce resp. kombinace většinou končili před šestnáctkou hostí bez jakýchkoliv náznaků šancí. Do druhého poločasu jsme vstoupili se zvýšenou aktivitou. Ve 47. min. pálil po rohovém kopu ještě slabě Kekelák. V 54. min. Petr Soukup vysunul Kotíka, který v šestnáctce hostí uvolnil KEKELÁKA a ten přesnou přízemní střelou k tyči vyrovnal 1 : 1. Po vyrovnání jsme převzali iniciativu, vytvořili si převahu, ale bohužel bez efektu. Nakonec jsme se dočkali v 79.min., kdy po perfektní kombinační akci Blecha - Kekelák - Petr Soukup, střídající PODZIMEK sám před brankářem hostí nezaváhal 2 : 1. Hosté se až do konce zápasu snažili o vyrovnání, ale bez výrazných šancí. S několika nebezpečně vypadajícími závary si obrana v čele s pozorným Křičenským poradila. Následné protiútoky do otevřené obrany hostí rovněž změnu skoré nepřinesli...

V tomto prvním jarním vystoupení před našimi diváky jsme chtěli uspět a potvrdit tak přivezené body z Nového Hradce. To že jsme stanovený cíl splnili bylo jednoznačně dílem zlepšeného výkonu ve druhém poločase. V prvním poločase jsme se trápili, naše hra byla na náhodu,  bez pohybu, utápěli jsme se v sólování a v osobních soubojích chyběla zdravá agresivita. Domluva po prvním poločase evidentně zabrala. Zlepšili jsme pohyb, zvýšili jsme napadání rozehrávky soupeře, více jsme kombinovali bez nakopávaných míčů a výsledek jsme otočili. Ano, ve druhém poločase to byl již bojovný a kolektivní výkon, ale vyjádřeno školským hodnocením, tak za první poločas pět, za druhý dvě. Je třeba v tréninkovém týdnu nedostatky odstranit a následně "jarní formu" potvrdit příští sobotu od 16:30hod., kdy zajíždíme do Starého Bydžova...