OK

Úvodní stránka » Muži "A" » Reportáže ze zápasů 2013/2014 » 16. kolo: Červeněves - Malšova Lhota 2:1 (0:1)

euTAX III. třída - 16. kolo

TJ Sokol Smidary-Červeněves - TJ Sokol Malšova Lhota 2 : 1 (0 : 1)

Rozhodčí: GROSSMAN

Červeněves: Říha - Černý (46. Remsa), Fölkl, Trejbal, Wojcik - Král M., Vobořil (46. Novák), Šefara, Král A. - Drobný, Malý (80.Sedláček)

Malšova Lhota: Křičenský – Rűcker, Němec, Janata (46. Havelka M.), Baják – Šimek, Soukup Pe. (89. Kotík), Jezdínský, Soukup Pa. – Kašpar, Kekelák L.

Karty: 4 : 3 (Fölkl, Černý, Trejbal, Drobný - 2x Kašpar, Křičenský) ČK 0 : 1 PK 1 : 0

Branky: 90+2 Novák, 90+4 Trejbal (PK) – 22. KEKELÁK L.

Průběh: Do utkání vstoupili hosté aktivněji, ihned zahrávali v krátkém časovém sledu dva rohové kopy, trestný kop, ale nic z toho nevytěžili. V 17.min. po kombinační akci hostí, zakončoval do prázdné branky L. Kekelák, ale domácí Trejbal stačil míč vykopnout před brankovou čarou. Ve 22.min. zahrával Jezdinský TK, jeho centr prošel domácímu brankáři mezi prsty a L. KEKELÁK snadně míč uklidil do prázdné branky 0 : 1. O minutu později z dalšího trestného kopu pálil těsně vedle branky domácích Petr Soukup. Poté se dostali ke slovu i domácí, když po dobré kombinaci zázračně dvakrát stačil míč vyrazit Křičenský, aby třetí dorážku mířící do sítě v postavení mimo hru doklepl jeden z domácích hráčů, takže pro ofsajd k nevoli domácích diváků nemohla být branka uznána.Ve 32.min. domácí Drobný hlavou branku přestřeluje, rovněž tak o minutu později jeho pohotová střela z otočky jen těsně minula branku hostí. V této fázi hry útočné pokusy hostí končily většinou před šestnáctkou domácích bez vážnější šance. Stav 0 : 1 vydržel již do poločasu. Oba týmy do druhého poločasu nastoupili se změnami v sestavách. Opět to byli aktivnější hosté, kteří nadále udávali rytmus hry. Z ojedinělého protiútoku nakonec mohl v 51.min. po rohovém kopu vyrovnat domácí Novák, ale Křičenský vše vyřešil. Pak přišli šance hostí, po rohových kopech, kdy nejprve Kašpar a poté Jezdinský pálí jen těsně vedle, ani hlavička L. Kekeláka si cestu do sítě nenašla. Následně se stal smutným hrdinou zápasu hostující Kašpar, který nejprve v 61. min. spálil 100% gólovou šanci, aby v 65.min. po faulu na Drobného uviděl druhou ŽK a následně ČK. To domácí vyburcovalo a převzali iniciativu. Hosté se více zaměřili na bránění a podnikali pouze rušové protiútoky. Když se již zdálo, že si hosté odvezou tři body, tak v pětiminutovém nastavení došlo k rozuzlení. Nejprve v 92.min. nechala hostující obrana hlavičkovat téměř klečícího Nováka, který míč po rozehraném trestném kopu neomylně poslal do sítě hostí 1 : 1. V 94.min. domácí rychle rozehráli aut a domácí A. Král po střetu s hostujícím Němcem šikovně upadl v pokutovém území a rozhodčí nezaváhal - penalta. K exekuci se postavil domácí kapitán Trejbal, který s přehledem zavěsil 2 : 1. Po rozehrání byl zápas ukončen....

Komentář: Co k tomu více dodat ? V tomto utkání jsme nebyli rozhodně horší, ale již podruhé jsme nezvládli koncovku dobře rozehraného zápasu. Bohužel se momentálně ukazuje, že pro kritické chvíle na hřišti dirigenta nemáme, který by ostatní hráče uklidnil, řídil nebo strhl svoji bojovností. S čím domácí vyrukovali v závěru? Jen a jen s nesmírnou bojovností a vůlí, my jsme chtěli zápas jen dohrát, místy bez bojovnosti a správné koncentrace. Situace před penaltou byla tou nejlepší ukázkou. Ovšem na druhou stranu je třeba dodat, že když nedokážeme proměnit slibné protiútoky nebo šance, tak nemůžeme pomýšlet na vítězství. Nezbývá nic než se soustředit na