OK

Úvodní stránka » Muži "A" » Reportáže ze zápasů 2013/2014 » 15.kolo Malšova - Lhota - Hoříněves 3:3 (0:2)

euTAX III. třída - 15. kolo

TJ Sokol Malšova Lhota - TJ Sokol Hořiněves 3 : 3 (0 : 2)

Rozhodčí: ČÁSTKA – Marek (Laik) - Kotland M. (Rűcker - laici)

Malšova Lhota: Křičenský – Sedliský, Němec, Janata (75. Moder), Hladík – Šimek (46. Folvarský), Soukup Pe. (46. Havelka J.), Jezdínský, Soukup Pa. (83. Kotík) – Kašpar (46. Baják), Kekelák L.

Hořiněves: Šlesingr - Satranský st., Runkas, Műller, Koza - Kopecký, Koval, Satranský ml. (73.min. Navrátil), Kaplan - Pešl

Karty: 0 : 1 ČK 0 : 0 PK 0 : 0

Branky: 3x HAVELKA J. (46., 64. a 72.min.) – 14.min. Satranský st., 16.min. Satranský ml., 88.min. Kaplan

Průběh: V úvodu utkání byli domácí aktivnější, ale brzy převzali iniciativu hosté. Za svoji aktivitu byli odměněni ve 14. resp. 16.min., kdy po chybách a nedůrazu obrany domácí skórovali otec a syn Satranští. Domácí byli viditelně z vývoje zápasu zaskočeni, vůbec se jim nedařilo udržet míč na svých kopačkách, o kombinaci nemohla být řeč. Naštěstí hosté své další šance nedokázali proměnit. Domácí se postupně do zápasu vraceli, ale hostujícího brankáře ohrožovali pouze střelami ze střední vzdálenosti (Kašpar, Soukup Pe., Kekelák L.). V závěru prvního poločasu zahrávané dva rohové kopy domácích změnu skoré nepřinesli. Ovšem do druhého poločasu domácí vlétli, jako uragán. Provedené změny v sestavě brzy přinesly ovoce. Ve 46.min. po kombinaci Baják - HAVELKA J., druhý jmenovaný prostřelil hostujícího brankáře poprvé. Na branku hostí se valil jeden útok za druhým. Nakonec domácí z řady slibných šancí vyrovnali v64.min., kdy HAVELKA J. přesnou střelou na dlouhou tyč vyrovnal. Hosté v této fázi hry byli rádi, že vůbec překročili půlku. V 69.min. po rohovém kopu hlavičkoval těsně nad branku hostí Němec, vzápětí nedokázal míč dostatečně trefit svoji levačkou Baják. Nakonec v 72.min. po dobré kombinaci prosadil opět HAVELKA J., který zkompletoval svůj hattrick a domácí šli do vedení. Následně mohl vedení pojistit L. Kekelák, ale na malém vápně uklouzl a míč nedokázal usměrnit do opuštěné branky hostí. V závěru zápasu se oklepali hosté, podnikli několik protiútoků, jeden z nich v 88.min. byl zastaven faulem a z nařízeného trestného koupu střelou podél zdi vyrovnal Kaplan. Poté se zápas jen dohrál.

Komentář: Samozřejmě, že jsme chtěli v prvním jarním zápasem vyhrát. Bohužel v prvním poločase byl náš výkon žalostný, málo pohybu, nedůraz v osobních soubojích a malá aktivita v útoku žádné vyložené šance nepřinesla. O přestávce v naší kabině bylo trochu "dusno" a provedeny změny v sestavě. Jak se ukázalo změny v sestavě, zlepšený pohyb a aktivita vývoj zápasu obrátily. Bohužel opět jsme doplatili na proměňování šancí, zejména po obrácení výsledku. Hosté z MINIMA vytěžili MAXIMUM. V tomto úvodním zápase se představilo několik nových resp. staronových tváří, kteří se musejí ještě s námi sžít. Velkým přínosem byla hra Jakuba HAVELKY, který svůj debut vyšperkoval hattrickem. Je třeba do dalších zápasů zlepšit komunikaci na hřišti a zejména kombinaci. Vzhledem k tomu, že jsme první poločas prospali, musíme být z bodem spokojeni. Nezbývá než zabojovat v následujícím kole a dovézt body z horké půdy Sokola Smidary-Červeněves....