OK

Úvodní stránka » Muži "A" » Reportáže ze zápasů 2014/2015 » 2. kolo: Malšova Lhota - Dobřenice 2:2 (1:1)

PromePro IT III. třída - 2. kolo

TJ Sokol Malšova Lhota - AFK Dobřenice 2 : 2 (1 : 1)

Rozhodčí: ŠMOLKA - Smrček - Podhajský

Malšova Lhota: M. Kekelák – Folvarský (83. Scháněl), Janata, Němec, Ďurech (89. Radoň) – Moder, Soukup Petr, Hladík, Soukup Pavel - Filipi, Kašpar

Dobřenice: Zasadil – Vach, Kvasnička, Moravec, Brixi – Císař, Lexa (46. Vrchota), Doležal, Hegr (75. Lenomar) - Kuta, Bína

Karty: ŽK 2 : 1 (Moder, Petr Soukup - Kuta) ČK 0 : 0 PK 0 : 0

Branky: 42. FILIPI, 62. SOUKUP Petr - 2. Němec, vlastní, 66. Bína

Průběh: Hosté začali utkání aktivně, nastěhovali se před branku domácích a ve 2.min. po centru zprava skóroval domácí Němec, bohužel do vlastní sítě 0 : 1. Domácí se brzo oklepali a hru vyrovnali. V 8.min. po úniku Petra Soukupa a jeho centru hostující obránce zahrál viditelně v šestnáctce rukou - rozhodčí nic neviděli. Domácí vehementně protestovali, marně. Poté domácí ovládli hru, bohužel v koncovce byli jaloví. Nebezpečné střely Kašpara, Filipiho nebo Petra Soukupa svůj cíl nenašly. Hosté několikrát zahrozili jen po ztrátách míčů po nepřesných přihrávkách domácích, zejména ve středu hřiště, ale M. Kekelák si se střelami dokázal poradit, jednou po střely Bíny mu pomohla levá tyč. V 31.min. se penalty po zákroku Folvarského na Bínu dožadovali tentokrát hosté, ale opět marně. O dvě minuty ve 100% šanci netrefil branku hostí Petr Soukup. Domácí se vyrovnání dočkali v 42.min., když po dobré kombinaci ve středu hřiště nakonec Pavel Soukup klasickou "českou uličkou" vysunul FILIPIHO, který nedal hostujícímu Zasadilovi žádnou šanci 1 : 1. Vzápětí bombu Kašpara mířící do sítě obránce hostí vyhlavičkoval na roh, po jeho zahrání hlavička Němce šla nad branku hostí a to bylo vše z prvního poločasu. V úvodu druhého poločasu se mohlo měnit skoré na obou stranách, střely domácího Petra Soukupa a hostujícího Kuty, ale byly nepřesné. V 57.min. M. Kekelák bravurně vyrazil střelu Kuty mířící z TK do šibenice. Domácí odpověděli Petrem SOUKUPEM, který dostal v 62.min. přesný pas za obranu hostí a vybíhajícího Zasadila bezpečně prostřelil 2 : 1. V 65.min. Hladík po rohovém kopu hlavou trefil jen břevno branky hostí. Hosté udeřili v 66.min., kdy vybojovali míč ve středu hřiště, založili rychlý protiútok a Bína nedal M. Kekelákovi žádnou šanci 2 : 2. V 69.min. po přihrávce Modera, Filipi se v šestnáctce hostí perfektně uvolnil, ovšem jeho střelu mířící do šibenice dokázal Zasadil reflexivně vyrazit. V 80.min. opět Zasadil dokázal s obtížemi zpacifikovat střelu Petra Soukupa. O minutu později po centru ze strany hlavičkoval koníčkem nekrytý obranou hostí Janata, ale hlavička šla nad břevno. A to bylo prakticky vše. Následně se utkání dohrálo mezi oběma šestnáctkami bez výrazných šancí...

Komentář: Do zápasu s loňským aspirantem na postup jsme opět nastoupili s minimálním počtem hráčů. Dá se říci, že jsme hráli velmi kolektivně. Všechny hráče musím ocenit za předvedené výkony, kteří vůči techničtějším a zkušenějším hráčům soupeře dokázali své nedostatky vymazat nesmírnou bojovností a obětavostí. Nedá mi to, ale musím vyzdvihnout výkon M. Kekeláka, který se vrátil po vleklém zranění a výkon neúnavného bojovníka Filipiho. Bohužel, opět jsme doplatili na neproměňování brankových příležitostí. Vzhledem k průběhu a vývoji zápasu je konečná remíza zřejmě odpovídající. Myslím si, že v dalším průběhu soutěže se ukáže jestli zisk bodu byl úspěchem nebo ztrátou. Samozřejmě, že mrzí fakt, že v druhém domácím zápase za sebou máme jen bod, pevně věřím že body přivezeme z Ohnišťan, kam zavítáme v příštím zápase...