Druhá polovina srpna byla pro děti zapojených v mladší přípravce Malšovy Lhoty ve znamení fotbalu. Pro děti jsme připravili 2 týdny plné fotbalu a další zábavy. V sobotu 15. 8. 2020 jsme zahájili pobytové soustředění v Penzionu Černá Voda v Orlickém Záhoří, které jsme ukončili po 9 dnech v neděli 23. 8. 2020. Hned od pondělí 24.8. 2020 jsme se opět sešli na příměstském soustředění v Malšově Lhotě. Celkově se některého ze soustředění zúčastnilo 23 dětí z přípravek, 8 z dětí s námi vydrželi téměř celých čtrnáct dní.

Začátek soustředění v Orlických horách byl ve znamení turnaje Kunštát cup, který byl pro nás velmi úspěšný. Celý týden jsme pak ladili formu prostřednictvím tréninkových jednotek, hraním fotbálku, ale dny jsme si zpestřovali i u bazénu, šipkovanou i řadou pěších tůr v okolí. Zlatým hřebem pak byla návštěva lanového centra v Říčkách v Orlických horách. 11 dětí mladší přípravky si pobyt velice užilo.

V Malšově Lhotě se pak v pondělí přidaly i mladší děti ročníku 2013. Celkem 20 dětí si užilo týden prošpikovaný fotbalem. V úvodu jsme se rozdělili do týmů a namalovali vlajky zemí, které týmy reprezentovaly v turnaji trojic mini EURO 2020, který nás provázel celý týden. Každý den soustředění nás čekala tréninková jednotka, hráli jsme miniturnaj. Před sluníčkem jsme ujížděli na kolech do hradeckých lesů, navštívili jsme rybník Výskyt, oboru s daňky a prasaty, rytířské hradiště a park Na větvi. V pátek jsme za odměnu zajeli do Svinar na výbornou zmrzlinu.

Součástí příměstského soustředění byla přátelská utkání, která jsme sehráli v úterý a čtvrtek se Sokolem Stěžery a FK Vysoká nad Labem, kterým tímto děkujeme, že přijali naše pozvání. V sobotu jsme pak ještě na rychlo přijali pozvání na turnaj v Dobrušce.

Maraton našich soustředění byl velmi náročný, ale přes velkou únavu jsme si soustředění všichni užili – děti i trenéři. Společně jsme se shodli, že si fotbalový závěr prázdnin v příštím roce rádi zopakujeme.