Pohár za třetí místo přivezli borci a borkyně Malšovy Lhoty z kvalitně obsazeného Memoriálu Miroslava Kliky v Opočně. Turnaj se uskutečnil za krásného počasí v neděli 14. 6. 2020. Rozlučkový turnaj pro některé děti ročníku 2011 tak dopadl na výbornou. Malšova Lhota prohrála v základní hrací době jen jediné utkání s pozdějším vítězem turnaje domácím souklubím Dobruška/Opočno. Za sebou jsme tak nechali týmy Dobrušky/Opočna B, Rychnova nad Kněžnou, Solnice, Třebechovic pod Orebem a Velké Jesenice.
První utkání jsme hráli s domácím A týmem. Se soupeřem se dobře známe z řady přátelských utkání. Domácí dobře ví o naší slabině, kterou jsou pomalé rozjezdy. Začátek utkání nám nevyšel a rychle jsme prohrávali. V druhé desetiminutovce jsme však hru srovnali. Výsledek jsme ale pouze korigovali a prohráli 2:7.
K dalšímu utkání jsme nastoupili proti Rychnovu nad Kněžnou. Soupeř nás výrazně převyšoval centimetry a tak jsme jako obvykle přistoupili k soupeři až s přílišným respektem. Brzy jsme prohrávali 0:2. Pak jsme ovšem ukázali naši nejsilnější zbraň. Individuální práci s balónem a rychlý pohyb a brzy jsme otočili. V tu chvíli už byl na hřišti jen jedem tým a to Malšova Lhota. Soupeř pak už stačil jen korigovat. Malšovka brala vítězství 7:4.
Další zápas s Velkou Jesenicí jsme chtěli vyhrát, abychom si zahráli semifinále. Děti z Malšovky však rychle přizpůsobily hru svému soupeři a nehrál se příliš pohledný fotbal. V druhé polovině zápasu jsme opět zlepšili pohyb a dotáhli utkání do vítězného konce. Malšovka brala vítězství 7:2 a postoupila tak do semifinále.
Po krátké pauze jsme sehráli semifinálové utkání s vítězem druhé skupiny AFK Horní Jelení. Bylo to naše nejpodařenější utkání. Soupeř nás sice v úvodu zatlačil, ale od zhruba 8 minuty byla na míči více Malšovka. Hráli jsme skvělé utkání, borci Malšovky výborně pracovali s prostorem na hřišti, soupeře předčili pohybem s balonem i bez něho. O to víc nás mrzel gól, který jsme obdrželi v 15 minutě. Naštěstí z následující akce vyrovnal Filip Zeman. Utkání tak v základní hrací době skončilo 1:1. Poté se kopaly penalty. První 3 penalty byly proměněny na obou stranách. Za Malšovku se o ně postaral Filip Zeman, Tomáš a Martin. Bohužel 4 penaltu proměnil pouze soupeř, když Klárka trefila vnitřní stranu tyče, ale míč se odrazil z brány ven. Od finále nás tak dělily jen centimetry.
Soupeřem v boji o třetí místo byla Solnice. Soupeř nás předčil tvrdostí. Nicméně naši borci skvělým pohybem dokázali najít na soupeře recept a po vítězství 5:2 jsme brali třetí místo.
Odehráli jsme skvělý turnaj. Radost máme z výkonu všech dětí, které se turnaje zúčastnily. Mezi střelce se zapsalo 6 z 8 hráčů v poli. Gólově se tak neprosadili jen zadní útočníci Nicky a Bertík Steinfeld. Ti však pro nás znamenali velkou jistotu v obranné práci a tak jejich zásluhy v týmu nebyly rozhodně menší.Turnaj byl krásným rozloučením pro Toma, Klárku, Filipa Křičenského a Bertíka Pišla, kteří přecházejí do starší přípravky.
V turnaji nastoupili:
Filip Křičenský, Nicky Dijkman, Bertík Steinfeld, Klára Steinfeldová, Bertík Pišl, Marko Zokič, Filip Zeman, Tomáš Košek, Martin Herman.