Ročníky 2009 a 2010 nepatřily v mladších kategoriích k těm nadějným v Malšově Lhotě. Proto se do sezóny vstupovalo se skromnými ambicemi a velkou chutí tým herně pozdvihnout. Dle nastavení klubu jsme přihlásili Okresní přebor, kde ze zkušeností z posledních let hráči rostou především v práci s balónem, kdy mají na herní dovednosti více času. Taktéž není problém zapojovat úplné začátečníky, kteří v okrese můžou bez zásadních okolních vlivů fotbalově růst.

Stejně jako mladší žáci započala sezóna v první polovině srpna soustředěním v Orlických horách. V rámci akce tým sehrál tradiční Kunštát cup a následně přípravný duel s Novým Městem nad Metují. Výsledkově obojí skončilo fiaskem. Bylo jasné, že nás čeká hodně práce.

První soutěžní utkání přišla poslední srpnový víkend, kdy jsme se utkali proti FC HK dívky. Zápasy nám nastínily velký problém týmu, kterým se ukázaly pohybové nedokonalosti některých jedinců spjaté s velmi špatnou fyzickou kondicí (Nutno podoktnout, že v rámci této kategorie nebyl na soustředění na tuto činnosti kladen žádný důraz). Důkazem byl prohraný úvodní dvojzápas, kdy jsme vždy až po polovině utkání ztratili vysoký náskok.

Od září se přistoupilo k intenzitě treninků 3x týdně. Z toho pravidelně ve středu nastala jednotka se zaměřením na pohyb a koordinaci. Výkonnost se postupem času výrazně zvedala. Tým své zápasy v okrese vyhrával a podzim zakončil na 1. místě se stejným bodovým ziskem s FCHK dívky.

Nepolevovalo se ani v zimní přestávce. Tréninky pokračovaly PO-ST-PÁ na UMT, tělocvičně a v bazénu. Ročník 2010 působil v Zimní stěžerské lize, zatímco 2009 objížděl halové turnaje s kvalitnějšími soupeři (Náchod, Chrudim, Rokytnice v OH). Střihl si i pěkné přáteláky s Dobruška/Opočno s velmi dobrým herním projevem. Oproti začátku sezóny byl znatelný velký výkonnostní skok celého týmu. 4 hráči pravidelně nastupovali v KP mladších žáků, někteří jedinci individuálně začali výrazně vyčnívat (Nela Jančová,Lukáš Hurych,Prokop Zeman,Alex Biedermann nebo Maruška Slováková). Pěknou tečkou za halovou sezónou bylo vítězství v Rokytnici v OH, kdy za sebou Malšovka nechala např.Solnici, Vysoké Mýto, Nové Město n/M, Dobrušku/Opočno nebo v této kategorii skvělý Žamberk…

Mančaft byl velmi dobře připraven na jarní část sezóny, kdy se očekával další velký progres. Bohužel, na vrcholu sil nás všechny přemohl soupeř největší s kterým se nedalo utkat na hřišti. Karanténa způsobena virem.

Z pohledu trenérů se jednalo o velmi úspěšnou sezónu. Potěšil znatelně viditelný nárůst výkonnosti celého týmu. Hráči s větším potenciálem převyšovali ostatní a směle se rovnali s nejlepšími individualitami z KP. Důkazem jsou osobní ocenění z halových turnajů.
05/20 PK