V mladší přípravka v sezóně 2019/2020 měla k dispozici 26 hráčů, proto jsme sestavili 2 týmy. Týmy neměly pevné složení a děti jsme v nich střídali. Základy týmu tvořili především hráči ročníku 2012 a kluci ročníku 2011, kteří hráli za mladší přípravku již v loňském roce. Tým jsme doplnili také o zkušené borce ročníků 2013 a Dominika Kubíčka ročník 2014.

Sezónu jsme zahájili srpnovým soustředěním v Orlickém Záhoří, kde jsme sehráli turnaj formátu 4+0. V tomto turnaji jsme obsadili 3. místo. Soustředění jsme pak zakončili turnajem v polských Krosnowicích.

V září jsme pak hráli okresní přebor mladších přípravek. Celou sezónu jsme se soustředili především na rozvoj individuálních dovedností. Vedení balónu, volba prostoru, pohyb s balónem i bez balónu. Výsledkově se nám dařilo střídavě, což nám v této kategorii vůbec nevadí. Soupeře jsme předčili pohybem i skvělou prací s balónem, naší slabou stránkou byly fyzické dispozice našich borců, kteří příliš nevyrostli.

Velkou radost máme z toho, že většina našich dětí se gólově prosadila. Během podzimní části sezóny jsme nastříleli pěknou řádku gólů, nutno podotknout, že jsme jich také dost dostali. Chtěli jsme hrát aktivní fotbal zaměřený na útok a to se nám dařilo.

Zimní část sezóny jsme zahájili okresním halovým přeborem v Předměřicích. Výsledkově jsme se neprosadili, ale fotbalový projev byl přesně ten, který jsme chtěli, aktivní fotbal hraný po zemi, spoustou individuálních akcí, které sem tam provázela přirozená kombinace. Halová sezóna tak začala velmi slibně.
Do turnajů jsme zapojovali všechny děti. Navštívili jsme Jaroměř, Bělou pod Bezdězem, Chrudim, Předměřice i Holice. Herně jsme byli spokojení, ale výsledkově se nám příliš nedařilo. Sbírali jsme především předposlední místa, nicméně prohry o gól, který jsme dostali obvykle z brejků fyzicky vyspělejšího soupeře nás nemrzí. Byli daní za naši aktivní hru.

Velice nás těší, že jsme na turnajích posbírali řadu individuálních cen a poslední 4 turnaje jsme nikdy neodjížděli s prázdnou. Nastavená cesta se tak ukazuje jako správná. Halovou sezónu jsme zakončili turnajem v Třebši, kde jsme obsadili 4. místo. Tento turnaj se nám velice podařil. Naše aktivní hra slavila úspěch a nestačili jsme jen na suverénní Náchod a skvělé Áčko Slavie. Dvě remízy nám pak přisoudili právě čtvrté místo.

V březnu jsme se těšili na trávu, v plánu bylo několik přátelských utkání. O to víc nás mrzelo, že slibně rozjetou sezónu jsme museli ukončit.
Trénovat jsme začali již začátkem května. Nejprve v malých skupinkách, později kompletní tým. V červnu se chystáme zahrát si několik přáteláků a snad stihneme ještě nějaký turnaj.

JZ 5/20